Ledning

Rektor: Lars Dalesjö
lars.dalesjo@kubikskolan.se
Biträdande rektor ”Kvadraten”: Ingela Dalesjö
ingela.dalesjo@kubikskolan.se
Biträdande rektor ”Klotet”: Per Malkert
per.malkert@kubikskolan.se
Biträdande rektor ”Pyramiden”: Magnus Nildén
magnus.nilden@kubikskolan.se

Lärare & personal
E-posten är:  fornamn.efternamn@kubikskolan.se

Martin Almroth
Undervisar i NO och teknik.

Britt-Marie Bade
Undervisar i tyska.

Ingela Benngård
Undervisar i matematik, NO och teknik.

Ayse Beskardes
Klasslärare årskurs 2.

Mette Bryngemark
Specialpedagog.

Khaled El-Khalayli
Resurslärare.

Kristina Eriksson Lippe
Klasslärare årskurs 3.

Martin Eriksson
Undervisar i matematik.

Dorthe Franke
Lokalvårdare.

Alexander Genskowski Rivera
Undervisar i spanska.

Tina Gertsen
Undervisar i svenska och SO.

Anna Högberg
Undervisar i matematik och slöjd.

Karin Hambring
Specialpedagog.

Anna Hellkvist Maas
Undervisar i svenska och SO.

Henning Jensen
Vaktmästare.

Karin Jensen
Kanslist.

Thomas Suki
Assisterande lärare

Josefin Jönsson
Klasslärare årskurs 1.

Frida Kareld Roos
Undervisar i idrott.

Camilla Kronkvist
Undervisar i NO, teknik och matematik.

Linus Levin
Assisterande lärare.

Ulf Lindström
Klasslärare årskurs 3-5.

David Petersson
Undervisar i matematik, NO och teknik.

Johan Nordas
Undervisar i matematik, NO och teknik.

Sofia Hallström
Sv A, specialpedagog

Louai Al-Chami
Elevassistent

Mohammed Hamana
Elevresurs

Gulizar Kutlay
Elevassistent

 

Marino Marinkovic
Specialpedagog.

Donna Morgan
Undervisar i franska och engelska.

Susanne Meijer Persson
Undervisar i hem och konsumentkunskap.

Tord Nilsson
Undervisar i slöjd.

Anna-Lena Norlin
Klasslärare årskurs 4.

Charlotte Olsson
Klasslärare årskurs 2.

Birgitta Rausman
Skolsköterska.

Johan Sarfelt
Undervisar i bild.

Pär Sjölander
Undervisar i musik och engelska.

Jesper Strand
Undervisar i matematik och NO.

Pia Strömberg
Husmor.

Annica Sundberg Svensson
Undervisar i svenska och SO.

Johan Sundström
Undervisar i SO.

Ellen Söderberg
Undervisar i slöjd.

Lina Thelin
Undervisar i svenska .

Elin Thor
Assisterande lärare.

Niklas Thulin
Undervisar i idrott.

Dejan Tojaga
Undervisar i engelska.

Ingrid Wallentin
SYV.

Yvonne Wallett
Klasslärare förskoleklass och fritids.

Anja Wemmert
Undervisar i svenska.

Louise Vernet
Undervisar i matematik, NO och teknik.

Hans Åkesson
IT-ansvarig.

Abbe Aatig
IT-resurs/elevassistent

Viktoria Öhling
Undervisar i engelska och franska.

Ahlam Al-Ogdili
Assisterande lärare

Zorica Zarkovic
Elevassistent

Siham Bajouich
Elevassistent